افکت قرار دادن فیلم در پس زمینه یک متن در نرم افزار پاورپوینت

بدون شک یکی از نرم افزارهای کاربردی خانواده آفیس نرم افزار پاورپوینت می باشد
با استفاده از این نرم افزار میتوانید درباره موضوعات مختلفی که مد نظر دارید اسلایدهایی ساخته و به ارائه مطالب خود بپردازید.

یکی از فاکتورهایی که در طراحی اسلایدها در پاورپوینت باید به شدت از آن پرهیز نمایید این است که به هیچ عنوان اسلاید های خود را به صورت خشک و غیرقابل انعطاف طراحی نکنید چراکه مخاطب شما بعد از مشاهده چند اسلاید اول که فقط در آنها از متن ها و نوشته ها  و یا تصاویری استفاده نموده اید دچار خستگی بصری شده و از توجه به اسلاید های بعدی شما صرفنظر نماید.

بنابراین تا آنجا که می توانید بایستی اسلاید هایی را تولید نمایید که در آنها از افکت ها ،انیمیشن ها و یا حتی فیلمها نیز بهره ببرید
امروز و در این آموزش به شما خواهم آموخت که چگونه میتوانید در پس زمینه متن های مورد نظر خود در پاورپوینت  کلیپ های تصویری را قرار دهید که در حین اجرای اسلاید شما این کلیپ ها در داخل متن شما اجرا شود و از این طریق محیط جذابی را ایجاد نموده و باعث جلب نظر بیننده به اسلایدهای نمایش داده شده شوید.

مراحل افکت قرار دادن فیلم

۱. در ابتدا یک اسلاید خالی را در محیط نرم افزار پاورپوینت باز کنید.

۲ درون این اسلاید خالی از طریق سربرگ insert و گزینه shapes یک تکست باکس را درون این اسلاید قرار دهید.
متن مورد نظر خود را درون تکس باکس تایپ نمایید.
با استفاده از تنظیماتی که بر روی فونت نوشته خود اعمال می‌کنید سایز آن را به اندازه کافی بزرگ نمایید و اگر لازم بود تغییراتی در اندازه تکس باکس خود ایجاد نمایید تا متن شما درون تکست باکس به طور کامل قرار بگیرد .

۳ مجددا از سربرگ  Insert  و از طریق گزینه shapes  شی مستطیل را در درون اسلاید خود قرار دهید.

 

افکت قرار دادن فیلم

 

اندازه مستطیل مربوطه را به قدری بزرگ کنید که به طور کامل بر روی نوشته شما قرار گرفته و تمامی قسمت های نوشته شما به طور کامل در زیر مستطیل قرار گیرد و توسط آن پوشانده شود.

سپس با کلیک راست بر روی مستطیل مزبور گزینه send to back  را انتخاب نمایید تا مستطیل شما در پشت متن قرار گیرد
۴در گام بعدی مستطیل خود را انتخاب نموده و همزمان با گرفتن  دکمه CTRL از روی صفحه کیبورد خود تکست باکس خود را نیز به حالت انتخاب در آورید.
در همین حالت که هر دو شی شما به حالت انتخاب هستند از سربرگ  Format به سراغ گزینه     Merge Shapes   رفته و آیتم مربوط     بهSubtract  را انتخاب نمایید.
اگر این مراحل را به درستی انجام داده باشید ملاحظه خواهید کرد که متن شما در داخل بدنه مستطیل قرار گرفته و با هم  یک شیء واحد را ایجاد می نمایند.

 

افکت پاورپوینت

۵٫ در این مرحله می خواهیم یک کلیپ تصویری را به محیط اسلاید خود اضافه نمایید.
برای این منظور کافیست برگه Insert سراغ گزینه  Video  رفته و ویدئو های مد نظر خود را که از روی اینترنت و یا  از  داخل کامپیوتر خود به محیط  خود اضافه کنید

 

افکت پاورپوینت

در مرحله بعد پس از قرار گرفتن ویدئوی مورد نظر شما در محیط اسلاید تغییراتی  را در اندازه آن ایجاد نمایید تا به اندازه نوشته ای که در مرحله قبل ایجاد نمودیم شود.
گام آخر لازم است که ویدیوی مورد نظر خود را در پس زمینه متن خود قرار دهید برای این منظور کافیست بر روی ویدیوی مورد نظر کلیک راست نموده و گزینه send to back  را انتخاب نمایید
با انجام تمامی این مراحل کار به  پایان می‌رسد و کافی است که اسلاید  خود را به نمایش در آورید ملاحظه خواهید نمود که فایل تصویری شما در پس زمینه متن شما در حال اجرا می باشد.

با آموزش های بعدی softpluse  همراه باشید تا با ترفند های بیشتری از محیط نرم افزاری پاورپوینت آشنا شوید

نمونه فایل تصویری این آموزش را می توانید از همین صفحه دانلود نمایید

آموزش پاورپوینت بازدید : 1,060 views 21 نوامبر, 2018 ۰