تنظیم خودکار رنگ فونت اعداد مثبت و منفی در جدول اکسس

 

رنگ فونت

 

فرض کنید که جدولی حاوی اطلاعات مختلف در اکسس دارید . 

یکی از این اطلاعات  می تواند حاوی اعداد مختلفی باشد و این اعداد نیز به نوبه خود به دو دسته اعداد مثبت و منفی تقسیم شوند . 

حال اگر بخواهیم برای اینکه این اعداد از تباین بهتری برخوردار باشند به گونه ای که در یک نگاه اجمالی به راحتی بتوان پی به مثبت و یا منفی بودن این اعداد برد چه راه حلی را پیشنهاد می دهید . ؟ 

پیشنهاد من برای این منظور این است که تنظیماتی را بر روی فیلدی که قرار است اعداد خود را وارد کنیم اعمال نماییم که بعد از وارد نمودن عدد مورد نظر خود در این فیلد اکسس با توجه به مثبت بودن  آن عدد  رنگ فونت مربوط به  آن عدد را به یک رنگ خاص و در صورت منفی بودن آن عدد رنگ فونت آن به رنگ دیگری در آید . 

برای این منظور آموزش زیر را در قالب ترفند جدیدی در نرم افزار اکسس دنبال کنید . 

 

در تصویر زیر نمایی از محیط طراحی مربوط به یک جدول را مشاهده می کنید .

 

می خواهیم دمای هوای مربوط به شهرهای مختلف را در این جدول ثبت کنیم . 

از آنجا که دمای هوا می تواند هم عدد مثبتی را به خود بگیرد و هم عدد منفی می خواهیم اگر دمای هوای یک شهر مثبت و بالای صفر بود رنگ فونت ان به رنگ آبی و اگر دمای هوا پایین تر از صفر و منفی بود رنگ فونت آن قرمز باشد . 

برای این منظور کافی است در حالی که در نمای طراحی جدول خود قرار دارید فیلد مربوط به ثبت دمای هوا را که در اینجا به نام temp  نامگذاری شده است را انتخاب کنید . 

اکنون در  سربرگ General  قسمت مربوط به  Format  رفته و کدهای زیر را در باکس  مربوط به آن وارد نمایید . 

تنظیم خودکار رنگ فونت اعداد مثبت و منفی در جدول اکسس

 

 

رنگ فونت

 اکنون هر عددی را که در فیلد مربوط به دمای هوا وارد نمایید متناسب با اینکه مثبت و یا منفی باشد بطور خودکار به رنگ خاصی که در اینجا تعریف نموده ایم در خواهد آمد . 

 

فایل نمونه را می توانید از همین قسمت دانلود کنید . 

 

یک ترفند,یک ترفند -اکسس بازدید : 1,030 views 16 سپتامبر, 2018 ۰