دنبال کردن لینک ها در Word بدون نیاز به دکمه CTRL

دنبال کردن لینک ها در Word بدون نیاز به دکمه CTRL

 اگر از کاربران پروپا قرص نرم افزار Word باشید  قاعدتا با امکانات متعدد موجود در این نرم افزار آشنایی کامل دارید . 

یکی از قابلیت ها و امکاناتی که این نرم افزار در اختیار شما قرار می دهد این است که می توانید متن و یا متنهایی را بصورت لینک شده تعریف نمایید . 

این متن های لینک شده این امکان را به شما می دهد که  کاربر یا استفاده کننده  سند خود را برای دسترسی به منابع بیشتر و یا ارجاع به سندی دیگر هدایت نمایید . 

بعد از اینکه یک متن را بصورت لینک دار تعریف نمودید نرم افزار بطور خودکار آن متن را از بقیه قسمت ها متمایز می نماید و  کاربر برای دنبال کردن لینک ها در Word کافی است که ماوس خود را بر روی متن مورد نظر برده و همزمان که کلید CTRL را از روی صفحه کلید خود نگه می دارد با کلیک بر روی لینک مورد نظر کاربر را به محل تعریف شده هدایت کند . 

اما امروز و در طی این ترفند می خواهیم بببینیم که چگونه و با استفاده از چه تنظیماتی  می توان کاری نمود که برای دنبال کردن لینک ها در Word نیاری به استفاده کاربر از دکمه CTRL  نباشد و کاربر فقط با استفاده از کلیک موس بتواند به دنبال کردن لینک ها در Word  بپردازد . 

برای این منظور این مراحل را دنبال نمایید . 

  1. منوی File  را باز نموده بر روی Option  کلیک نمایید . 
  2. از کادر سمت چپ گزینه Advanced  را انتخاب نمایید . 
  3. در بین گزینه های نمایش داده شده در سمت راست گزینه     Use CTRL + Click to follow hyperlink  را پیدا نموده و تیک مربوط به آن را بردارید . دنبال کردن لینک ها در Word

بعد از طی این مراحل مشاهده خواهید نمود که کاربر برای دنبال نمودن تمامی لینک های موجود در نرم افزار نیازی به استفاده از دکمه CTRL  نداشته و بطور مستقیم می تواند با استفاده از موس خود لینک های مربوطه را دنبال نماید . 

آموزش WORD,یک ترفند -word بازدید : 1,335 views 18 دسامبر, 2018 ۰