نمایش پیغام خوش آمدگویی به کاربران اکسس

پیغام خوش آمدگویی موضوع امروز این ترفند است.  هدف ما این است که وقتی که کاربر  برنامه  کاربردی  ما تحت نرم افزار اکسس را باز می نماید با یک پیغام خوش آمدگویی مواجه شود .

پیغام خوش آمد گویی در اکسل

 با استفاده از  کدهای برنامه نویسی VBA  که به  محیط کاری اکسس اضافه خواهیم نمود این امکان را فراهم می آوریم که این پیغام خوش آمدگویی ما متناسب با ساعات مختلف شبانه روز به کاربر نمایش داده شود. 

به  گونه‌ای که اگر کاربر   قبل از ساعت ۱۲ ظهر  در حال کار با برنامه ما باشد  در بدو ورود به برنامه پیغام صبح بخیر به وی نمایش داده شده و اگر ساعت کاری که کاربر در حین کار با نرم افزار بعد از ساعت ۱۲ ظهر باشد پیغام عصر بخیر و  همینطور پیغام مناسبی نیز برای زمانی شب  به کاربر   نمایش داده می شود.

 

مطلب مرتبط : آشنایی و کار با تابع DATE در اکسس

 

برای این منظور می توانید مراحل زیر را دنبال نمایید. 

در گام نخست فرمی همانند فرم زیر ایجاد نموده  و  یک برچسب با عنوان lblgreeting را بر روی آن قرار دهید.

پیغام خوش آمدگویی

بسته به نیاز و سلیقه خود می توانید با استفاده از تصاویر مناسب محیط فرم خود را به صورتی شکیل تر درآورده و تغییرات مورد نظر خود را در آن اعمال نمایید.

 

  • حال باید به سراغ کد تویسی و ایجاد روال مربوطه در محیط VBA برویم . برای این منظور شی فرم خود را در کادر    selection Type   از پنجره property type   انتخاب نمایید . از سربرگ Event  رویداد Load  را انتخاب نمایید . با وارد شدن در محیط برنامه نویسی کدهای زیر را در روال مربوط به این رویداد وارد نمایید .

 

 

پیام خوش آمد گویی در اکسس

اکنون اگر همه این مراحل را به درستی انجام دهید بعد از ذخیره کردن آنها اگر فرم خود را اجرا نمایید متوجه خواهید شد که متناسب با ساعت سیستم شما و اینکه در چه بخشی از شبانه روز هستید پیغام خوش آمد گویی برای شما به نمایش در خواهد آمد . 

softpluse  را در شبکه اجتماعی زیر دنبال نمایید .                                                                                                                                                    

تلگراماینستا

آموزش اکسس2016 بازدید : 372 views ۱۵ آبان, ۱۳۹۷ ۰