ایجاد واترمارک عمودی در نرم افزار word

ایجاد واترمارک عمودی در نرم افزار word 

 

در یکی از پست های مربوط به آموزش نرم افزار word   در طی مطلبی به چگونگی ایجاد و قرار دادن واترمارک ها در محیط نرم افزار ورد پرداختیم برای مشاهده این آموزش میتوانید از لینک زیر استفاده کنید. 

 قرار دادن واتر مارک در نرم افزار word 

همانطور که در آموزش قبلی عنوان کردیم با استفاده از تنظیماتی که نرم افزار wordدر اختیار ما قرار می دهد می توانیم به ایجاد واترمارک های خود بپردازیم.

این واتر مارک ها می تواند از نوع متن تصویر ، آرم  و یا لوگوی مربوط به فعالیت یا کسب و کار ما باشد.

با استفاده از تنظیماتی که در پنجره مربوط به واترمارک انجام می دهیم واترمارک های ایجاد شده را می توانیم در دو حالت افقی و یا مورب  در داخل سند خود قرار دهیم.

اگر به مجموعه  تنظیماتی که در آموزش قبلی به طور مفصل به آن پرداختیم  دقت کنید متوجه خواهید شد که نرم افزار ورد تنظیمی برای قرار دادن واترمارک مورد نظر ما در حالت عمودی در خود ندارد.

اما امروز و در این ترفند به شما خواهم آموخت که چگونه واترمارکی را که  ایجاد  نموده اید را بتوانید به غیر از این دو حالت در حالت عمودی نیز درون سند خود قرار دهید.

               برای این منظور مراحل زیر را دنبال نمایید: 

۱.  ابتدا واترمارک مورد نظر خود را با استفاده از تنظیماتی که در  اینجـــــا    قرار داده شده است را ایجاد نمایید.

۲.  واترمارک خود را در هر جهتی که مایل هستید چه به صورت افقی و چه به صورت مورب درون سند خود قرار دهید .

  1. اکنون می خواهیم کاری کنیم که واترمارک  به حالت عمودی درون سند  ما قرار گیرد.                                                                                                                                                                                                                                                          برای این منظور بر روی بالاترین نقطه صفحه کاری wordخود  یک یا چند بار دابل کلیک نمایید تا وارد طراحی قسمت سربرگ سند خود شوید.

بعد از اینکه قسمت سرصفحه مربوط به صفحه کاری شما فعال شد  باید بر روی  واترمارکی  که در مرحله قبل ایجاد نموده و  هم اکنون در صفحه کاری شما وجود دارد  کلیک نمایید تا به حالت انتخاب در آید .

اگر دقت کنید بعد از انتخاب  واترمارک  کادری اطراف آن قرار می گیرد  و نقاطی در اطراف آن به صورت فعال در  می آید .

اکنون تنها کاری که لازم است انجام دهیم این است که با نشانگر ماوس را بر روی نقطه سبز رنگ برده تا بصورت یک فلش نیمدایره درآید . 

اکنون می توانیم با نگهداشتن کلید سمت چپ موس  واترمارک خود را در جهت مناسب بچرخانیم تا به صورت عمودی در صفحه کاری ما قرار گیرد.

در پایان فقط کافیست با کلیک نمودن بر روی قسمتی از صفحه کاری خود  قسمت سرصفحه سند خود را از حالت فعال خارج نمایید.

به این ترتیب ملاحظه خواهید نمود که شما موفق  به ایجاد یک واترمارک  در حالت عمودی در  سند خود شده اید. 

ایجاد واترمارک عمودی در نرم افزار word 

آموزش WORD,یک ترفند,یک ترفند -word بازدید : 859 views 5 ژانویه, 2019 ۰